search_widget_header

O MARCE

Monica Moncini deklaruje, że najbliższe jej sercu są zwiewne sukienki i komplety z dużą ilością falban, najbardziej jedwabne, zaś ukochany kolor – butelkowy zieleń – gra główne skrzypce w jej kolekcjach. Materiały projektantka wyszukuje w manufakturach w przeróżnych zakątkach świata, a lata spędzone w Paryżu, utwierdziły ją w tym, że na równi z surowcem, kluczowa jest jakość wykonania. Żeby ją odnaleźć skierowała się do rodzinnej Łodzi, nawiązując współpracę z lokalnymi pracowniami.


Przygotowując się do pokazu w ramach KTW fashion week w listopadzie 2018r, Moncini do ulubionych zwiewności, postanowiła dorzucić skórzane elementy, które finalnie stanowiły większą część kolekcji. Z masywnej skóry powstały m.in. kamizelki, szorty i obcisłe spodnie, czy przykuwający uwagę połyskujący komplet z baskinkową marynarką i ołówkową spódnicą oraz dwukolorowy kombinezon, który zainteresował media. Skórę projektantka łączyła także z kaszmirem, tworząc niebanalne zestawy.


Kolekcję Moncini postanowiła uzupełnić także o skórzane kozaki i szerokie pasy stanowiące idealną przeciwwagę np. dla delikatnych sukienek. Projektantkę doceniono za warsztat i wykorzystane surowce, a ubraniami zainteresowały się magazyny takie jak ,,Vogue’’, ,,Elle’’, ,,Fashion Magazine” czy ‘’L`Officiel’’.


W ubraniach Moncini fotografowały się m.in. blogerki Jessica Mercedes, Kat.Astro i Vens Wife Style, której stylizacja ze skórzanymi spodniami z baskinką została opublikowana na łamach ,,Vogue Arabia’’. Kreacje projektantki nosiły także m.in. Patricia Kazadi i Katarzyna Zdanowicz, a Julia Wieniawa pozowała w zestawie z jej atelier na okładce magazynu ,,Viva”.


Cart

Twój koszyk jest pusty

Buy Your first product